Kerem Eksen’den Yeni Roman: “Ölümden Uzak Bir Yer”

09.04.2022 © Novelius Edebiyat

Yazan: Mehmet BAHÇECİ

Beş yıllık bir aranın ardından Yazar ve Akademisyen Kerem Eksen, yeni romanı “Ölümden Uzak Bir Yer” ile okurlarının karşısına çıkıyor.

Ölümden Uzak Bir Yer incelememiz için tıklayınız.

Buradayız incelememiz için tıklayınız.

“ÖLÜMDEN UZAK BİR YER”
Yazar Kerem Eksen’in yeni romanı YKY etiketiyle çıkıyor…

2013 Yılında Alef Yayınevi 2020 Yılında ise Everest Yayınları tarafından yayımlanan ilk romanı Buradayız ile günümüz insanının sanatsal ve toplumsal kaygılarına değinen Yazar Kerem Eksen, yaratmış olduğu Selim karakteriyle roman yazma sevdasına düşen bir gencin gelgitlerini ve çıkmazlarını büyük bir ustalıkla gözler önüne sermişti.

Yazarın 2017 Yılında raflardaki yerini alan ikinci romanı da yine Everest Yayınları tarafından yayımlanmış olan Uyku Krallığı idi.

Novelius Edebiyat olarak edebi çalışmalarını büyük bir ilgi ve merakla takip ettiğimiz Yazar ve Akademisyen Kerem Eksen’in yeni romanı “Ölümden Uzak Bir Yer” 2022 Nisan dönemi itibariyle Yapı Kredi Yayınları tarafından okurların beğenisine sunuluyor.

İyi kitapları iyi okurlarla buluşturmayı bir görev addeden Novelius Edebiyat, takip eden günlerde hem Uyku Krallığı için hem de yazarın son emeği olan “Ölümden Uzak Bir Yer” için naçizane incelemesini siz değerli takipçilerinin ilgisine sunacaktır…

Yapı Kredi Yayınları Tanıtım Bülteninden:

Ölümden Uzak Bir Yer”

“Bir şeylerin olmasını bekliyor, bekliyor, olmayınca da oturup düşünmek istiyor, mesele nedir, neyi nasıl halletmek gerekir, derken önüne dimdik bir duvar çıkıyor, dokunmayı bile başaramadığı bir duvar, ne yapsın bilemiyor. İyice kararıyor Sait: Umduğum bu değildi. Çocuğum mutluluk getirecek diyordum ama öyle olmadı; fazlasını getirdi, sonra da mutluluğu aldı.”

Sait ve Ömür çiftinin hayatı, merkezinde oğulları Yusuf’un yer aldığı ve yalnızca kendilerinin şahit olduğu inanılmaz bir olayın ardından kökünden değişir. Sonrasında, gündelik hayat tüm tekdüzeliğiyle sürüp giderken Sait’in içinde bir huzursuzluk büyümeye, oğlu ve karısıyla ilişkisine koyu bir gölge düşürmeye başlar. Yıllar geçtikçe Sait’le Yusuf’un ilişkisi hayaller, beklentiler, korkular ve hayal kırıklıklarının arasında akan, ölümün sürekli olarak kendini hatırlattığı bir hikâyeye dönüşür.

Buradayız ve Uyku Krallığı’yla tanıdığımız Kerem Eksen, üçüncü romanında baba oğul ilişkisi, aile, inanç ve ölüm üzerine benzersiz bir hikâye anlatıyor. Ölümden Uzak Bir Yer, “dünyanın ucundan kırpılmasının”, açılan uçurumun bir tarafında yalnız başına kalmanın romanı.

09.04.2022 © Novelius Edebiyat

Kerem Eksen’den Yeni Roman: “Ölümden Uzak Bir Yer”” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın