YAYIN KURULU

novelius edebiyat

Alfabetik sırayla Yayın Kurulu Üyelerimiz:

Mehmet BAHÇECİ

mehmet bahçeci

Yazar ve Editör Mehmet BAHÇECİ, eğitimci bir ailenin ikinci çocuğu olarak, 1980 yılında Sinop’ta dünyaya geldi. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti. Halen özel sektörde İK profesyoneli olarak çalışıyor. Edebiyatı araç olarak değil, hayatın neşesi ve anlamı olarak görenlerden. Bu uğurda bolca okuyup araştırıyor, çokça düşünüyor. Kitap incelemesi, yazar röportajı, makale yazımı gibi alanlarda yoğunlaştırdığı çalışmalarını, kurucusu olduğu “Novelius Edebiyat” platformunda yayınlıyor. 

Kitapları: İçimdeki Yangın, Sapiens Yayınları (roman, 2023)

Nevin ULUSOY

nevin ulusoy

Yazar ve Editör Nevin ULUSOY, 1972 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitiminden sonra yabancı dilini geliştirmek üzere İngiltere’ye gitti. Burada geçirdiği bir yılın ardından ülkesine dönen Ulusoy, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne girdi ve bu bölümden mezun oldu. Yurt dışı ve yurt içinde özel sektörde çalıştı. 2021 yılında emekliye ayrıldı. Küçük yaşlardan bu yana edebiyatla iç içe olan yazarın, şiir, deneme, öykü ve roman türlerinde çalışmaları bulunmaktadır. Hâlen kültür sanat platformu Arsız Sanat bünyesinde yazarlık faaliyetlerine devam etmekte, İngilizce yazılarını ise kişisel bloğu, artidelight.com üzerinden yayınlamaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Nevin Ulusoy’un başlıca ilgi alanları arasında; kitap okumak, müzik dinlemek, film izlemek, tiyatro, opera ve bale gösterilerine gitmek, müzeleri ve sanat galerilerini ziyaret etmek gelmektedir. 

Ruhşen Doğan NAR

ruhşen doğan nar

Yazar ve Editör Ruhşen Doğan NAR, 1988, İzmir doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Mütercim-Tercümanlık okudu. İngilizce öğretmenliği yapıyor. 2016 Şerzan Kurt Öykü Yarışmasında Türkçe öykü dalında ödüle layık görüldü. İtalya’da yayımlanan ve Türk Bilimkurgu öykülerinden oluşan Futurchia derlemesinde yer aldı. Öyküleri İngilizce, İtalyanca ve Esperanto gibi dillere çevrildi. Türkiye’nin ilk bilimkurgu öykü dergisi Roket’in editörlüğünü yapıyor.

Kitapları: İçimdeki Robot (öykü, 2019) Bir Gün Mutlaka Delireceğim (öykü, 2020) Cesur Şubat (çocuk romanı, 2021) Kıyamet Geliyorum Der (novella, 2021)

Derlemeler: Mutsuz Aşk Vardır (Yitik Ülke Yayınları, 2014) Yeryüzü Müzesi (İthaki Yayınları, 2018) Esrarengiz Hikayeler (Mantis Kitap, 2021) Yaz Öyküleri (Kitap Cumhuriyeti, 2021) Futurchia (Future Fiction, 2021) Karanlık Şafaklar (Paris Yayınları, 2022)

Uğur KARABÜRK

uğur karabürk

Yazar ve Editör Uğur KARABÜRK, 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Edebiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına Kamu Yönetimi bölümünde devam etti. Çocukluk ve ilk gençlik yılları İstanbul’da geçen yazar birçok edebiyat dergisinde hikâyeler kaleme aldı, öykü seçkisi juriliği yaptı, kitap incelemelerinde bulundu. Uğur Karabürk’ün yayımlanmış iki romanının yanı sıra, redaksiyon ve son okumasını yaptığı çok sayıda eser bulunmaktadır.

Kitapları: Cehennemde Kahvaltı (roman, aralık 2020, Sapiens Yayınları) Yerdeki Çocuk Üzerine (novella, aralık 2022, Metinlerarası Kitap)

Redaksiyon: Paradoks Üçlemesi, Charles Cloukey, (öykü, kasım 2022, Laputa Kitap) 13 Kurt Adam Öyküsü, kolektif (öykü, aralık 2022, Laputa Kitap)

Üzeyir KARAHASANOĞLU

Yazar ve Editör Üzeyir KARAHASANOĞLU, 1981 Ankara doğumlu. Babasının işi gereği, çocukluğu bir yere bağlı kalamadan geçti. Buraların çoğunu hatırlamıyor bile.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu.

Öykü, deneme, eleştiri, inceleme yazıları Varlık, Kitap-lık, KE, Ecinniler, yeni e, Güney, Lacivert, Edebiyatist, Sincan İstasyonu, Berfin Bahar, Mavi Yeşil, Artemis, Sarmal Çevrim, Maraşantiya, Ototrof, Edebiyat Nöbeti, Deliler Teknesi, Öykü Gazetesi, Şahsiyet, Kitap Eki, Yoğunluk, Şehir, Kalem, Koridor, Har, Patika, Zon Kişot, Yalınayak, İle, Kafkaevi, Damar, Yaşam Sanat, Toplam, Altıyedi gibi dergilerde; BirGün, Evrensel, Yenigün, Radikal Genç gibi gazete ve gazete eklerinde; Oggito, Parşömen Sanal Fanzin, İshak Edebiyat, Edebiyat Burada, Gerçek Edebiyat, Litera Edebiyat gibi internet sitelerinde yayımlandı.

Altıyedi dergisinin yayın kurulu üyesi.

2022 Sennur Sezer Emek ve Direniş Öykü Ödülü’ne değer görülen Geçmişi Beklemek dosyası, Manos Kitap tarafından okura ulaştı.

Eşi Sevgi, çocukları Umut ve Ozan’la Zonguldak’ta yaşıyor, edebiyat öğretmenliği yapıyor. Kurmaca ile gerçeğin iç içe geçtiğini bilecek kadar hayal kuruyor, okuyor, yazıyor.

Edebi çalışmalarınızı bekliyoruz…

NOVELİUS EDEBİYAT Öykü, makale, deneme, inceleme ve röportaj türlerine ait çalışmalarınız, Yayın Kurulu Üyelerimiz tarafından titizlikle değerlendirildikten sonra, uygun bulunanlar, yayın programımıza dahil edilecektir.

Misyonumuz; daha nitelikli, daha eşit ve zengin bir edebiyat ortamının oluşmasına katkı sunmaktır.

Eser Alım Şartları: Çalışmalarınızın; tamamlanmış hâlde olması, size ait olması ve daha önce dijital ya da basılı herhangi bir mecrada yayımlanmamış olması zorunludur. MS Word Calibri, 11 punto ile yazacağınız çalışmalarınızı, bir adet fotoğraf ve kısa öz geçmişinizle birlikte noveliusedebiyat@gmail.com mail adresimize gönderebilirsiniz.

Eser Sahiplerine Hatırlatmalar: Sitemiz, dayanışma ruhuyla yayıncılık yapmaktadır. Yalnızca edebi anlayışımıza uygun bulduğumuz çalışmaları yayın programımıza dahil etmekteyiz.

Okurlarımıza Hatırlatmalar: Her türlü istek, öneri ve iş birliği tekliflerinizi sitemizin iletişim bölümünden ya da mail adresimiz üzerinden iletebilirsiniz.

Ne mutlu kitaplarıyla hayallere dalanlara!

Tüm Hakları Saklıdır © Novelius Edebiyat, 2022