HAKKIMIZDA


Kurucu Editörümüz Mehmet BAHÇECİ  

NOVELİUS EDEBİYAT Novelius Edebiyat, fikri temelleri çok daha eskiye dayansa da resmi olarak 16 Ocak 2022 Tarihinde, Kurucu Editörümüz Mehmet Bahçeci‘nin girişimleriyle yayın hayatına başlamıştır. Hâlihazırda beş kişiden oluşan bir Yayın Kurulu heyeti ile yolumuza devam etmekteyiz. Sitemiz, yerli-yabancı, ünlü-ünsüz, klasik-çağdaş vb… ayrımlara girmeden, tüm edebiyat dünyasına eşit mesafede durmaktadır.

Misyonumuz; daha nitelikli, daha eşit ve zengin bir edebiyat ortamının oluşmasına katkı sunmaktır. Unutmayalım ki, Dostoyevskiler kadar Belinskiler’e de ihtiyacımız var.

Öykü, makale, deneme, inceleme ve röportaj türlerine ait çalışmalarınızın noveliusedebiyat.com sitesinde yayımlanmasını arzu ediyorsanız: MS Word – Calibri 11 punto ile yazacağınız çalışmalarınızı, size ait olmaları, tamamlanmış halde bulunmaları ve dijital ya da basılı başka bir mecrada yayımlanmamış olması şartıyla, noveliusedebiyat@gmail.com adresimize, bir adet fotoğrafınız ve kısa özgeçmişinizi de ekleyerek gönderebilirsiniz. Çalışmalarınız, Yayın Kurulumuz tarafından titizlik ve ivedilikle incelendikten sonra tarafınıza olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

Yayın Kurulumuz, yalnızca edebi değeri olan çalışmaları yayın programımıza dahil etmektedir.


Her türlü soru, öneri, istek ve mesajlarınız için sitemizin iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Ne mutlu kitaplarıyla hayallere dalanlara!