udumbara ferhat bezci

Ferhat Bezci’nin Kaleminden: Udumbara

08.08.2022 © Novelius Edebiyat

Yazan: Mehmet BAHÇECİ

Genç Şair Ferhat Bezci’nin kaleminden “UDUMBARA” şiir kitabı ikinci baskısıyla ve dikkat çeken yeni kapak tasarımıyla görücüye çıkıyor…

Udumbara, 2022 Yılı şubat ayında İmgenin Çocukları Yayınevi tarafından şiirseverlerle buluşturulmuştu. İçinde bulunduğumuz 2022 ağustos ayı itibariyle ise ikinci baskısı Fihrist Kitap tarafından gerçekleştirilmiştir.

Sensizliği bir biletle yaraladım
Tam on iki yerinden
Gündoğumu tanık olacak yüzyıllık kavuşmamıza
Ve yüzyıllarca insanların yüzlerine vuracak
Tüm sıcaklığıyla

Güneş’i biz ısıttık…
Tüm insanlığın parmağı var bu işte!
Acılarla, ayrılıklarla ve hasretle
Evet, Güneş’i biz ısıttık!


Ferhat BEZCİ
udumbara ferhat bezci

FİHRİST KİTAP TANITIM BÜLTENİ:

Reddiyeci bir ateşin içten içe ısıttığı ve kaynattığı taneler, reddetmeyi bir keskin kılıç edasıyla hedefine savuran taneler… Katı ve buyurganlar, evet. Bir oyun edasıyla oynarken oyununu, isyana teşvik eden iri taneler… Umut dolu sözlerle başlayan ve ölümün üzerine düşen melankolik ifadeler…

Ferhat Bezci, ciğerine yüklendiği nefesinin genişliği hasebince yüksek perdeden sergiliyor performansını; ve iri nidalar arasında tümden bir yıkıma kapı aralıyor. İçindeki karabasan, gün yüzü dinlemiyor ve bol ünlemli konuşmalara meylediyor. Sahneyi alaşağı etmeye yemin edercesine bir büyük hitabet… Düzeni bozmaya yemin edercesine bir körkütük toplumcu umut… Ve tüm bunların ardına, düzeni ve düzenini yıkarcasına bir yalnızlık. Yarının kötü sonlarını hazırlayan bir gecenin loş oda yalnızlığı… Yalnızdık evet, yalnızız. Kavuşmak uğruna ölümü göze alacak denli yalnızız.

Fihrist Kitap Genel Yayın Yönetmeni Ömer Alkan’ın kaleminden…

ferhat bezci

FERHAT BEZCİ HAKKINDA:

2000 yılında İzmir’de doğan ve Üniversite eğitimine Trakya Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümünde

devam eden Bezci, 2021 Yılında Naifçe isimli kültür, sanat ve edebiyat dergisini kurdu. Dergi şu anda da yayın hayatına devam etmektedir. 2022 yılının şubat ayında Udumbara isimli ilk şiir kitabı çıkmıştır, bu ilk baskıdan sonra Fihrist kalitesiyle Ağustos ayında ikinci baskısı gerçekleştirilmiştir.

Ferhat Bezci’nin şiirleri, başta Eliz Edebiyat, Yelkensiz , Söğüt ve Edebiyat Atölyesi olmak üzere çeşitli dergi, fanzin ve E-dergilerde yer almıştır. Bunun dışında İran’da bulunan Garoob dergisinin Eylül sayısında bir şiiri de yayınlanacaktır. Bezci şu anda 2. Kitabını çıkarmaya yönelik çalışmalar içerisinde.

Naifçe Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlenen Ferhat Bezci‘nin ilk şiir kitabı Udumbara, Fihrist standartlarıyla şimdi ön satışta.

08.08.2022 © Novelius Edebiyat

Ferhat Bezci’nin Kaleminden: Udumbara” üzerine 2 yorum

  1. ben şiiri her hali ile severim hem yazmayı hem de okumayı çok severim ferhat kardeşime yürüdüğü bu güzel yolda başarılar dilerim ayrıca yoluna çıkan hiçbir engele takılmamasını da kalben değil ama bedenen kör olan bir ağabeyi olarak rica ediyorum.
    ne çekiyorsak bu kalp körü yani bakar kör insanlardan çekiyoruz.
    her daim insanlara bunu anlatmak istedim ferhat kardeşimden de bize bu konuda desdek vermesini beklerim.
    tekrar yürüdüğü yolunda başarılarının devamını dilerim.
    canım kardeşim inşallah her daim zirvede olursun.

Bir Cevap Yazın