kaçak yapı fatih parlak

Yeni Kitap: Kaçak Yapı

16.07.2023 © Novelius Edebiyat

Basın Bülteninden...

novelius edebiyat Öyküleri çeşitli dergilerde yayımlanan ve ilk kitabı Apartman Kâmil aracılığıyla okurla buluşan Fatih Parlak’ın yeni kitabı Kaçak Yapı, Klaros Yayınları etiketiyle çıktı.


Kitaptan bir bölüm:


Ben tiki olan bir adamım. Çenem. Çenem ağrıyor bazen. Yorulunca daha çok. Fabrikada işler sarpa sardığı zaman çenem de daha çok gidip geliyor. Çenemi fazla yormamak için az konuşuyorum. Yalnızca zorunda olduğunu düşündüğüm zamanlar açıyorum ağzımı. Hasibe Abla’nın, Ustabaşı Necmi’nin gündelik konuşmalarını izlemek daha çok hoşuma gidiyor. Hasibe’nin laf dinlemez bir oğlu varmış mesela. Anasının alnının teriyle kazandığı paraları at yarışı sevdasına alıyormuş elinden. Ustabaşı Necmi’nin de bir arsa davası var. Gelir gider aynı şeyleri anlatır. Akrabalar arası mücadele. İzale-i şüyu davası mıymış neymiş. Söylemesi bile zor. Necmi kolunu banttan çeker, stop tuşuna basar, etrafı kolaçan ederken bize ezelden beridir gizlediği sırrını açık ediyormuş gibi kafasını hafifçe bükerek, “ah ulan şu köydeki tarlayı bir geçirsem üstüme,” dedikten sonra, hiçbir şey yokmuş gibi mesaisine kaldığı yerden devam eder.

FATİH PARLAK

KÜNYE:
Yayın Tarihi:
11.07.2023
ISBN: 9786254155024
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 72
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kâğıt Cinsi: Kitap Kâğıdı
Boyut: 13.5 x 21 cm


Fatih Parlak, 1987 yılında Ankara’da doğdu. Ankara’da öğretmen olarak görev yapıyor. Öyküleri; Varlık, Kitap-lık, Sözcükler, Yeni e, Lacivert, Patika gibi dergilerde yer aldı. İlk kitabı Apartman Kâmil Nisan 2021’de yayımlandı. Kaçak Yapı yazarın ikinci kitabı.

16.07.2023 © Novelius Edebiyat

Bir Cevap Yazın