alfa yayınları

Yeni Kitap: Afili Hafiye

15.07.2023 © Novelius Edebiyat

Basın Bülteninden...

Kusursuz cinayet işle sonsuz aşkı bul!
Murat Menteş’ten yeni roman!

Özgün edebiyatıyla milyonlarca okuyucunun kalbinde yer edinen, Dublörün Dilemması, Ruhi Mücerret gibi kült romanların yazarı Murat Menteş’ten mucizevi suçlarla dolu fantastik bir polisiye: Afili Hafiye! Melodram, polisiye, bilimkurgu ve komedinin bir arada yaşadığı Menteş evrenine aşina okuyucuları da şaşırtacak bu hikâye, paralel evrenleri de içine alan derinlikli bir üst kurmaca.  ‘Gerçek’ kelimesinin gerçek anlamında kullanılmadığı bu kitapta okuru sürpriz üstüne sürpriz bekliyor. Ön siparişe açılan kitap, 19 Temmuz’da tüm kitapçılarda!

Alp Laçin O, Kayıp Şahıslar Bürosu’nda komiser.
Gizli görevdeyken, cazibeli bir kadına rastlar. Küçük bir maymun, kadının fotoğrafını çeker. Eski ‘hacker’ Merih Kızıl’a göre, kadın dünyadaki 1 milyar 800 milyon kameranın hiçbirine yakalanmamıştır: “Komiserim, bu kadın dünyada var değil!”

Namevcut Hatun’dan Alp’e aşk mektupları, hediyeler gelir. Derbeder dedektif, acayip belalardan kurtulup, meçhul sevgiliyi bulabilecek midir?..

murat menteş

Görkemli bir macera

  • Yalın Alpay’ın “Menteş Sistemi” diye isimlendirdiği orijinal anlatı düzeniyle kurgulanmış bu roman, evden kaçan şair Okan Yunus Okyanus, roman makinesi mucidi Yahya Hayhay, duvarlardan geçen dilber Yegane Yadigar, zihin okuyan aynasız Kâmi Koma, bedduacı Asuman, sıkı polis Perçin Çeper gibi ilginç karakterlerle dolu, görkemli bir macera.

  • Romanları mizahi anlatım, orijinal hikayeler, sıra dışı karakterler ve düşünsel işlekliğiyle dikkat çeken Murat Menteş, 21. yüzyıl Türk Edebiyatının yenilikçi yazarlarından.

Afili Hafiye

Murat Menteş
Roman

Alp Laçin O, Kayıp Şahıslar Bürosu’nda komiser. Gizli görevdeyken, cazibeli bir kadına rastlar. Küçük bir maymun, kadının fotoğrafını çeker. Eski ‘hacker’ Merih Kızıl’a göre, kadın dünyadaki 1 milyar 800 milyon kameranın hiçbirine yakalanmamıştır: “Komiserim, bu kadın dünyada var değil!” Namevcut Hatun’dan Alp’e aşk mektupları, hediyeler gelir. Derbeder dedektif, acayip belalardan kurtulup, meçhul sevgiliyi bulabilecek midir?..

Murat Menteş – Afili Hafiye
Tür: Roman,  Kapak Tasarımı: M.M, Sayfa: 304, Basım Tarihi: 12.07.2023

MURAT MENTEŞ 

murat menteş

İstanbul’da doğdu. Bisiklet tamiriyle uğraştı. Ufak tefek sihirbazlık numaraları öğrendi. Amatör olarak boksla ilgilendi. Yediği yumruklar dayanılmaz bir raddeye gelince ringlere veda edip şiir yazmaya koyuldu.

Dergi, gazete, yayınevi, televizyon gibi yayın kuruluşlarında çalıştı.

İlk romanı Dublörün Dilemması [2005] yaygın bir ilgi ve etki uyandırdı. Korkma Ben Varım [2008] Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ‘Yılın Romanı Ödülü’ne layık görüldü. Şiirleri, Garanti Karantina başlığıyla yayımlandı [2009].

Alper Canıgüz, Murat Uyurkulak, Emrah Serbes, Onur Ünlü gibi yazarlarla birlikte Afili Filintalar adlı edebî hareket içinde yer aldı.

  • Ruhi Mücerret [2013], Menteş’in Türk Edebiyatında açtığı özgün alanı genişleten bir romandır.
  • Antika Titanik [2018] ise yazarın evrensel sorunları edebiyatımıza taşıma çabasının bir ürünü.
  • 2019’da Çizer Hakan Karataş’la Derde Deva Randevu adlı, müteveffa yazarlarla söyleşilerden oluşan bir kitap dizisi hazırlamaya başladı…
  • Fink’te gerçek bir kişinin [Uzakdoğu’da top-model olarak ünlendiği halde Türkiye’de tanınmayan Göksenin Yıldırım’ın -Goku Sky-] maceralarını anlattı. Fink baştan sona seci [düzyazıda kafiye] sanatının kullanıldığı ilk modern romandır.
  • Tabancalı Kız [2022] adlı çizgi-romanı yazdı. Hakan Karataş’ın çizdiği eserde, başkarakter Kader Kardinal için Türkan Şoray model alındı.
  • Afili Hafiye [2023] kusursuz cinayetin işlendiği ve sonsuz aşkın yaşandığı fantastik bir polisiyedir.

15.07.2023 © Novelius Edebiyat

Bir Cevap Yazın