YAŞAMAK İÇİN, Sandra Brown, Kitap İncelemesi:

Yaşamak İçin
Yazar: Sandra Brown 🇺🇲
Harlequin Yayıncılık - 240 Sayfa
Sandra Brown

✏️ Herkese mutlu, huzurlu ve de kitaplarla dolu güzel bir bayram dilerim… “Yaşamak İçin” Sandra Brown’un okuduğum ilk kitabıydı.

✏️ Kazazedelerin hayatta kalmalarını işleyen kitapları, filmleri oldum olası sevmişimdir. Sanıyorum bu eserde bu yüzden ilgimi çekmişti. Bir uçak kazasından kurtulmayı başaran iki kişinin hayatta kalma mücadelelerini ve Kanada’nın bakir ormanlarında yaşadıkları tutkulu aşkı okuyoruz bu eserde.

✏️ Ortalara kadar hikâyenin beni içine aldığını ve ilgiyle sayfaları çevirdiğimi söyleyebilirim. Fakat yarıdan sonra mevzu tamamen cinselliğe döndü. Birbirinin benzeri, uzun uzadıya anlatılan abartılı sevişme sahnelerini okumaktan ben sıkılıdım ama belli ki yazar bunları yazmaktan sıkılmamış. Yazmış da yazmış…

✏️ Kitabın konusundan ilgi çekici hatta eğlencelik bir TV filmi çekilebileceği kanaatindeyim. Hepsi bu kadar. Düşündüren, sorgulatan ya da derinliği olan bir kitap değildi. Ve ayrıca klişelerle doluydu.

✏️ Diğer yandan yiğidi öldür hakkını ver demişler. Okunmayacak kadar da vasat değildi. Yani yer yer merak uyandırıcıydı ve hatta sevimli diyalogları olması sebebiyle zaman kaybı bir kitap olarak da niteleyemiyorum. Çerezlik niyetine kafa dağıtmak için okunabilir. Bu bağlamda okumayanlara tavsiye edebilirim.

Kitaptan birkaç alıntı:

“İçinden bana, orospu çocuğu diyorsun değil mi? Ama bunu açıkça söylemeyecek kadar naziksin.”

“Göğüslerini bir hafta aralıksız öpsem yine bıkmam.”

“Bir köpek yavrusunun bile ara sıra başının okşanmasına ihtiyacı vardı.”

Bir Cevap Yazın