Şule Gürbüz’den Yeni Roman: “Kıyamet Emeklisi”

28.04.2022 © Novelius Edebiyat

Yazan: Mehmet BAHÇECİ

Yazar Şule Gürbüz‘ün yeni romanı Kıyamet Emeklisi, İletişim Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alıyor. İki cilt halinde okurların beğenisine sunulacak olan Kıyamet Emeklisi, 2022 Mayıs ayı itibariyle tüm seçkin kitapevleri ve internet sitelerinden temin edilebilecek.

İletişim Yayınları Tanıtım Bülteni:

Rüyalar doğru çıkar, üç yol var denince önce kendine bakacaksın ve herhalde üç kat merdiven çıkacak ya da ineceğim diyeceksin, kendi kendinin yorumcusu böyle olunur. Para gelecek denince önce cebini yoklayacaksın, hiç mi yok, demek ki canın çıkarsa şöyle bir elli kuruş gelecek, zaten elli kuruşun varsa çoktan hak ettiğin ama bir türlü eline geçmeyen bir liranın yirmi beş kuruşu eline geçecek. Bir kadın mı gördün, emin ol ki o seni görmedi. Ama seni de gören biri var işte o gelecek, ama sen onu gelenden saymadığın için geldiğini bile anlamayacaksın. Bekleyeceksin, sabrın da kıt olduğundan senden daha evvel beklemeye başlamış birini hah diye alacaksın, daha eskinin hiç sesi çıkmaz, o yüzden onu mazlum, kendini galip zannedeceksin.

Bazen de bir rastgele taş öylece bütün kış durur ve baharın bir mor çiçek halkası onu çepçevre ama sadece o taşı bir bordürle çevrelerdi. Taşın beyazı çiçeğin moru ile öyle bir resim verirdi ki, o özenle seçilmiş mor halka o taşı dünyanın kutsal taşlarından biri yapar ve boynundaki çelengi ile bunu öyle bir faş ederdi ki, kuşlar yukardan alçalarak bakar da geçer, saksağanlar, serçeler, küçük kuşlar üzerine birkaç saniyeliğine muhakkak konar, ayak sürer de geçer, kertenkele taşın etrafını dolaşır da geçer, karıncalar sıra olur da geçer, arılar üstünden söyler de geçer, bulut nemini salar da geçer, güneş kışın koyu lekelerini açar da geçer, geçer geçer, taş her ziyaretten haberdar anın içinde durur da geçerdi.

Yazar Şule Gürbüz”

Yazar Şule Gürbüz’ün Eserleri:

Kambur – İletişim Yayınları – 1992

Ağrıyınca Kar Yağıyor – Mitos Yayınları – 1993

Ne Yaştadır Ne Başta Akıl Yoktur – Mitos Boyut Yayınları – 1993

Zamanın Farkında – İletişim Yayınları – 2011

Dünyanın Kıskandığı Saatler – TBMM Yayınları – 2012

Coşkuyla Ölmek – İletişim Yayınları – 2012

Öyle miymiş? – İletişim Yayınları – 2016

Kıyamet Emeklisi – İletişim Yayınları – 2022

28.04.2022 © Novelius Edebiyat

Şule Gürbüz’den Yeni Roman: “Kıyamet Emeklisi”” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın