yaşadıklarım belleğimde uğulduyor

Semih Gümüş’ten Yeni Kitap: Yaşadıklarım Belleğimde Uğulduyor

17.01.2023 © Novelius Edebiyat

Yazan: Mehmet BAHÇECİ

“Bu kitap, kendimle ilgili kaygılarım azalırken yaşadığım ülkeyle ilgili kaygılarımın çoğaldığı bir döneme, hayatımın son dönemine girdiğime tanıklık ediyor…” (Semih GÜMÜŞ)

NOVELİUS EDEBİYAT Yayıncı, yazar ve eleştirmen Semih Gümüş‘ün anı türünde kaleme aldığı son eseri: Yaşadıklarım Belleğimde Uğulduyor, 2023 yılı ocak ayı itibariyle, Can Yayınları etiketiyle görücüye çıktı.

Yakın dönem edebiyat tarihimize ışık tutacağını düşündüğümüz 424 sayfalık eserin editörlüğünü Mustafa Çevikdoğan, kapak tasarımını ise Ezgi Arslan üstlenmiş.

Semih Gümüş’ün Can Yayınları’ndan çıkan kitaplarına göz atmak için lütfen tıklayınız…

semih gümüş
Semih Gümüş'ten 'Yaşadıklarım Belleğimde Uğulduyor' çıktı!

Can Yayınları Tanıtım Yazısı:

Adeta bir elimi gözlerime siper ederek uzaklara bakıyorum, kalabalıklar ve kargaşa, kaybolmak için girdiğim bir orman, o geçmişten kalan anılar, anlar, ayrıntılar, küçücük bir ânı hatırlarken bile onun ötekileri nasıl tamamladığını görmenin şaşkınlığı. Bu kitap, kendimle ilgili kaygılarım azalırken yaşadığım ülkeyle ilgili kaygılarımın çoğaldığı bir döneme, hayatımın son dönemine girdiğime tanıklık ediyor. Hem kendimle yüzleşme hem okuduklarım ve tanıdıklarımla uzun zaman sonra yeniden karşılaşma gibi. Semih Gümüş kırk yılı aşan yazarlık serüveninin sonunda anılarıyla ve anılarının her köşesine sinen edebiyatla, kitaplarla, kendine özgü düşüncelerle karşımıza çıkıyor. Yazarın ilkgençlik yıllarında karşılaşıp benimsediği siyasal görüşleri, tam içinde yaşadığı zor yıllar, hayat algısı, arkadaşlar, arkadaşlıklar, yazarlar, dergiler, yayınevleri. Edebiyat dünyamızın ve yayıncılığımızın yakın tarihinde küçük bir gezinti yaptığımız bu yazılarda çağımızın güncel sorunlarını da önemli bir birikimin içinden okuyoruz. Bu arada doğa ve insan ilişkisini, insanın doğaya ettiklerini doğanın içinden bir gözle anlatıyor Semih Gümüş.

KÜNYE:

Eser: Yaşadıklarım Belleğimde Uğulduyor

Tür: Anı, Çağdaş Türk Edebiyatı

Yazar: Semih GÜMÜŞ

Yayınevi: Can Yayınları

Sayfa: 424

Editör: Mustafa ÇEVİKDOĞAN

Kapak: Ezgi ARSLAN

Basım: 2023 Ocak

17.01.2023 © Novelius Edebiyat

Semih Gümüş’ten Yeni Kitap: Yaşadıklarım Belleğimde Uğulduyor” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın