“Kar Öykü Dergisi” 3. Sayısı ile Raflarda

31.05.2022 © Novelius Edebiyat

Yazan: Mehmet BAHÇECİ

novelius edebiyat 01 Şubat 2022 Tarihi itibariyle yayın hayatına merhaba diyen “KAR ÖYKÜ DERGİSİ” Üçüncü sayısı ile öyküseverlerin beğenisine sunuldu… Edebiyat sevdalısı uzman bir kadro tarafından yönetilen dergiye, https://www.karkultursanat.com/ adresinden günün her ânı akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan ulaşılabilmekte.

“Kar Öykü Dergisi, Üçüncü Sayısı”

Djitial ve basılı, edebi ya da edebiyat dışı pek çok dergi, ülkemiz yayıncılık dünyasında bir şekilde ayakta durmaya ve yoluna devam etmeye çalışıyor. İçinden geçmekte olduğumuz ağır ekonomik kriz ortamında, maalesef pek çok kıymetli derginin kapandığını ya da küçülmeye gittiğini üzülerek öğreniyoruz. Bu sıkıntılı süreçte, yine de güzel gelişmeler de yaşanmıyor değil. Tıpkı Sayın Burak Akbaş ve arkadaşlarının emekleriyle yayın hayatına başlayan Kar Öykü Dergisi gibi…

Kar Öykü Dergisi, edebiyata sevdalı, öykü yazmaya hevesli tüm kesimleri, hiçbir ayrıma tabi tutmaksızın, eşit biçimde kucaklayarak ülkemiz edebiyat ortamının zenginleşmesine katkı sunmayı hedefliyor.

KAR ÖYKÜ DERGİSİ ÜÇÜNCÜ SAYI BASIN BÜLTENİ:

Kar Öykü Dergisi Üçüncü Sayı,

Dünya var olduğundan beri, insanlar dertlerini bir şekilde anlatma mecburiyetinde bulunmuştur. Konuşmak, en temel iletişim şeklini oluşturmuş ve insanları birbirine bağlayan en kuvvetli bağ olmuştur. Bu dert anlatma mecburiyeti, yazının icadından sonra ise günden güne değişti. Gelişen teknoloji de bu durumu oldukça olumsuz etkiledi. SMS, e-posta, sosyal ağlardan mesajlaşmak ile birlikte artık yazının egemen olduğu bir dünyaya uyanmaya başladık. Tüm bu gelişmelerden sonra; konuşmak, iletişim kurmak, kendini ifade edebilmek yerini tamamen yazmaya bıraktı diyebiliriz. Hâl böyleyken bunca yazının içinde,derdimize ortak olabilen yazıları bulup sizlere sunmaya çabaladık.

Bu sayımızda Selçuk Karadağ, Sorgu Odası Hikâyeleri’nin ilki “Çiçekli Elbise” ile dergimizde yer alıyor.

Dilay Arslan-Uykuda Ölmek

İsmail Kaynar-Geri Dönüşüm

Seda Gündüz-Bayram

Yiğit Kamışlıoğulları-O

Sercan Yılmaz-Keşke

Dilan Fidan-Kafamın İçi

Selahattin Anatürk-Kır Çiçekleri

Ayşe Ay-Neroli

Mevlüt Bayazan-Kendini Aramak

Cansu Çetin-Hayat Yorgunu

Rüveyda Bezirci-Son Karpuz

Veli Ay-Küçürek Öyküler

Birbirinden güzel öykülerin yer aldığı bu sayımıza, karkultursanat.com sitemizden ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz

31.05.2022 © Novelius Edebiyat

“Kar Öykü Dergisi” 3. Sayısı ile Raflarda” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın