kar öykü dergisi 10

“Kar Öykü Dergisi” 10. Sayısı ile Raflarda

04.01.2023 © Novelius Edebiyat

Yayına Hazırlayan: Mehmet BAHÇECİ

NOVELİUS EDEBİYAT “KAR ÖYKÜ DERGİSİ” dopdolu onuncu sayısı ile öyküseverlerin beğenisine sunuldu. Ödüllü yazarlar Mehmet Fırat Pürselim ve Elif Demirel röportajlarıyla öne çıkan dergiye, https://www.karkultursanat.com/ adresinden günün her anı ulaşılabilmekte.

Kar Öykü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Burak Akbaş’ın, Mehmet Fırat Pürselim ile gerçekleştirdiği röportajdan kısa bir bölüm:

Burak Akbaş: Öncelikle bizleri kırmadığınız için çok teşekkür ederiz. Klasikleşen bir soruyla başlamak istiyorum. Kendinizi nasıl tanımlarsınız, kimdir M. Fırat Pürselim?
Mehmet Fırat Pürselim: Nazik davetiniz için ben teşekkür ederim. Postmodern tanımlamalar herkes için değişir elbette ben de modern klasik biçimde cevaplayayım: Üsküdar Anadolu Lisesi ve İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu, Hayat Caddesi’ndeki bürosunda avukatlık ve arabuluculuk tabelası asılıyken, yazarlık patikasında yol açmayı seven, öykü ve romanın yanı sıra yakın zamanda bitirdiği sosyoloji üzerine okumaktan, yazmaktan, düşünmekten hoşlanan birisi, diyebilirim. (Röportajın tamamı Kar Öykü Dergisi 10. Sayısında)

Kar Öykü Dergisi onuncu sayısı çıktı!..

Kar Öykü Dergisi 10. Sayı Basın Bülteni:

Bir yılı daha geride bırakırken arkamızı dönüp baktığımızda, bu yiten günleri sadece “bir yıl” olarak nitelendirmek bizler için çok yetersiz kalacaktır. İçinde parçalarımızı barındıran, bizi var eden, tecrübe kazandıran, birçok şeyi öğreten bir yıl demek bile yetersiz kalacak belki de. Kısacası 2022, Kar Kültür Sanat ailesi için her zaman bambaşka manaları içinde barındıracak. Gün geçtikçe güçlendiğimiz, katlandığımız, daha da büyüdüğümüz günleri unutmamız mümkün değildir. Siz değerli okur ve yazarlarımızın desteği her zaman çalışma şevkimizi artıran en büyük varlığımız oldu. Bu yılda şiir dergimiz, akademimiz yayın hayatına başladı. Bunların yanı sıra sitemizde birçok başlığı sizlerle buluşturduk. Yeni yılda ise bu çalışmalarımızın üstüne koyarak yolumuza devam edeceğiz. 2023; ülkemize ve bizlere huzur, mutluluk ve barış getirsin. “İçimizden Gelenler” köşemizde bu sayımızda yine çok özel konuklarımız var. İki ödüllü yazarı konuk ediyoruz: Mehmet Fırat Pürselim ve Elif Demirel. Yazmaya ve yazara dair samimi cevaplar bulacağınız iki röportajımızı kaçırmayın!

Derginin önceki sayılarına ilişkin haberlerimiz için lütfen tıklayınız…

04.01.2023 © Novelius Edebiyat

“Kar Öykü Dergisi” 10. Sayısı ile Raflarda” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın