ishak edebiyat

İshak Edebiyat Öykü Seçkisi 2022 Çıktı

07.01.2023 © Novelius Edebiyat

Yayına Hazırlayan: Mehmet BAHÇECİ

NOVELİUS EDEBİYAT Edebiyat severlerin buluşma adresi İshak Edebiyat’tan güzel haber… “İshak Edebiyat Öykü Seçkisi 2022” Metinlerarası Kitap etiketiyle raflarda…  

metinlerarası kitap
Yeni kolektif öykü kitabı: İshak Edebiyat Öykü Seçkisi 2022

İSHAK EDEBİYAT TANITIM YAZISI

İshak Edebiyat’ı 2019 yılında kurduk. İsmimizden de anlaşılacağı üzere bizleri bir araya getiren ilk payda Onat Kutlar’ın İshak kitabı oldu. Türk öykücülüğüne bir nebze de olsa katkı sağlamak adına varız. Bu amaçla çıktığımız yolda, öykü severlerin desteğiyle kısa sürede büyüdük. Dört yıl içerisinde yüzlerce öykü yayımladık, seslendirdik, daha önce çevrilmemiş öyküleri Türkçeye kazandırdık, tarihin tozlanmış sayfalarında unutulmuş öyküleri gün yüzüne çıkardık, yeni-deneyimli öykücülerle söyleşiler yaptık, denemeler paylaştık. İstedik ki öykü severler bir araya gelsin ve İshak Edebiyat bir öykü okuluna dönüşsün. Okur ve yazar dostlarımızdan aldığımız dönütlerden bunu başarmaya başladığımızı anlıyoruz.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da seçkimizi hazırladık. Bu yılki seçkimizi “20 Farklı Gözden İshak Öykü Dünyası” temasıyla oluşturduk. Birbirinden özenli ve farklı öyküleri bir araya getirmeye çalıştık. Bizlere güvenen yazarlarımıza ve desteklerini her daim hissettiğimiz okur dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

İshak Edebiyat Öykü Seçkisi 2022’de yer alan yazarlarımız:

Ahmet Ergin, Ali Emre Arvas, Armağan Can, Büşra Altuntaş, Edeviye Bekleviç, Erva Kara, Esra Karadoğan, Fatih Selvi, Figen Koşar, Gözen Esmer, Hülya Yalçın, İbrahim Savar, İbrahim Tekpınar, Nihat Altun, Salim Serhat Arslan, Seda Nida Demir, Selman Dinler, Usame Yördem, Ümit Yaban ve Vildan Ertürk.

07.01.2023 © Novelius Edebiyat

İshak Edebiyat Öykü Seçkisi 2022 Çıktı” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın