ayağa kalk adalet

Ali Rıza Malkoç’tan: Ayağa Kalk Adalet

08.03.2023 © Novelius Edebiyat

NOVELİUS EDEBİYAT Yazar Ali Rıza Malkoç’un deneme türünde kaleme aldığı yeni kitabı “Ayağa Kalk Adalet” şubat 2023’te Gülnar Yayınları etiketiyle görücüye çıktı. Eser, yazarın yayımlanmış yirminci kitabı olma konumunda.

Ali Rıza Malkoç:

Bu kitabımda tamamen; adalet, hukuk mantığı, demokrasi, merhamet, özgünlük, özgürlük, mutluluk, dayanışma beklenti ve öğretilerini merkeze aldım. Diğer kitaplarımdan, bu alanlarda yazmış olduğum yazılardan alıntılar yaptım. Kolay ve toplu ulaşılabilen, anlaşılır, hedefe yoğunlaşmış yazılar bulacaksınız.
Yasa hazırlayanların, hukuk eğitimi veren ve alanların, yargılamanın bir öznesi olanların da; bu çalışmamızdan yararlanabileceği içerik ve niteliktedir.
İşte bunlardan dolayıdır ki; “İnsana ve Doğaya Saygı İçin; AYAĞA KALK ADALET!..” diyoruz ve sözü kitaba bırakıyoruz.

K ü n y e:

Eser: Ayağa Kalk Adalet

Yazar: Ali Rıza MALKOÇ

Tür: Yerli Edebiyat, Deneme

Yayınevi: Gülnar Yayınları

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: Kitap Kâğıdı

Boyut: 13,5 x 19,5 cm

Basım: Şubat, 2023

Sayfa: 414

Yazar Hakkında:

Ali Rıza Malkoç, 1965 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Samsun’da, yüksek öğrenimini ise Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi’nde tamamladı. Uzun yıllar iş dünyasında, medya, eğitim, bilişim sektörlerinde yer aldı. 1999’dan itibaren, on üç yıl boyunca Türkiye’nin ilk internet haber sitelerinden Mailgazete’yi yayınladı. Küçük yaşlardan bu yana edebiyatla içli dışlı olan Malkoç’un yayımlanmış yirmi kitabının yanı sıra, çeşitli edebiyat platformlarında yayımlanan makale, deneme ve şiirleri de bulunmaktadır. Düzyazı, şiir ve editöryal hizmetler alanlarında yoğunlaştırdığı çalışmalarına devam eden yazarın çok sayıda şiiri beste olarak müzik dünyasına kazandırılırken, akademi dünyasında tez konusu yapılan çalışmaları da bulunmaktadır.

08.03.2023 © Novelius Edebiyat

Ali Rıza Malkoç’tan: Ayağa Kalk Adalet” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın