ismail uluöz

Yeni Kitap: Mustafa Kemal Düşüyle

14.12.2022 © Novelius Edebiyat

Yayına Hazırlayan: Mehmet BAHÇECİ

NOVELİUS EDEBİYAT Döngü isimli romanıyla tanıdığımız İsmail Uluöz’ün ikinci romanı, “Mustafa Kemal Düşüyle” 2022 aralık ayı itibariyle raflardaki yerini aldı. Her iki romanın da Edebiyatist Yayınevi tarafından yayımlandığının altını çizelim.

Yazarın ilk romanı Döngü‘nün, kısa bir süre önce sitemizde yayımlanan incelemesini okumak için lütfen tıklayınız…

Mustafa Kemal Düşüyle" Çıktı!

EDEBİYATİST YAYINEVİ TANITIM BÜLTENİ:

Mehmet; esaret tehdidi altında inim inim inleyen yurdumuzun biçare köylerinden birisinde, anasıyla birlikte yaşamaktadır. Evin babası, savaş denen doyumsuz tanrıya kurban verilen nice Mehmetçikten birisidir. Mehmet, tıpkı babasının yaptığı gibi düşmanla çarpışmanın ve babasının mektuplarında övgüyle bahsettiği o mavi gözlü devi bizzat görebilmenin hayaliyle yanıp tutuşmaktadır. Ancak anasını bir başına arkada bırakıp gitme düşüncesi, onun ayağını bir pranga gibi bağlamış; onu ruhsal gelgitlerin kıskacına düşürmüştür. Bununla birlikte, yazgının o öngörülemez planları, onu savaşın göbeğine sürüklemiş, dehşetin en ürpertici hâliyle karşı karşıya getirmiştir. Bu yüzleşme anından itibaren Mehmet; azgın savaş denizinde, cılız ve sarsak bir umut salıyla, hedeflediği düş kıyısına erişebilmek adına oradan oraya savrulur. Ve bir gün…

Mustafa Kemal Düşüyle, savaşın tüyler ürpertici yüzünü ve umut kuşunun sonsuz azmini tasvir eden etkileyici bir roman…

Künye:

Eser Adı: Mustafa Kemal Düşüyle

Tür: Roman

Yazar: İsmail ULUÖZ

Yayınevi: Edebiyatist Yayınevi

Basım Yılı: 2022 Aralık

Sayfa Sayısı: 240

Yazar Hakkında:

27.01.1993 Tarihinde Afyonkarahisar’a bağlı Hocalar ilçesinde dünyaya gelen İsmail ULUÖZ, hâlen Rize, Ardeşen’de Türkçe Öğretmenliği göreviyle iştigal etmektedir. Yazarın, Döngü ve Mustafa Kemal Düşüyle ismli romanları, 2022 Yılında Edebiyatist Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

14.12.2022 © Novelius Edebiyat

Yeni Kitap: Mustafa Kemal Düşüyle” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın