meltem dağcı

Yeni Kitap: Dünyanın Öteki Yüzü

02.06.2023 © Novelius Edebiyat

İthaki Yayınları Basın Bülteni

novelius edebiyat Meltem Dağcı’nın ilk öykü kitabı Dünyanın Öteki Yüzü, İthaki Yayınları’ndan çıktı.

Yetmiş yaşına geldiğinde ölüm şeklini seçme özgürlüğüne kavuşan kadınlar, doğum yapan erkekler, ayaklanan cansız mankenler, kimlik avcıları, gençleştiren yumurtalar, rüya görme merkezleri, hayal perileri… Hepsi, Meltem Dağcı’nın, alışılmışın dışında bir dünyanın hayalini kuran öykülerinde.


“Odadan çıkan M’yi tebrik edip karnını okşadılar. M, büyük karnını görünce kendini çirkin buldu ve ağladı. Çocuk doğurmak istemediğini hıçkırarak söyledi. En, bu durum karşısında korktu. Wo ve Mun, M’nin simülasyon odasına girmesini sağladı. Kurallarından birini ihlal ettiği için M’ye ceza verildi. Sözleşme gereğince tek bir canlıya dönüşme hakkı verilmişti. Denizatına. Dönüşüm için bekleyen En, ortalıkta görünmedi. Kadınların sayıca fazla olmasını fırsat bilerek kaçmıştı.”


Meltem Dağcı, 1988’de Samsun’da doğdu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı’ndan sonra Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Öyküleri, kitap yazıları, röportajları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlandı. Edebiyat Haber’de “Yazarın Odası” söyleşilerini zevkle sürdürmektedir.

dünyanın öteki yüzü

Künye:

Eserin Adı: Dünyanın Öteki Yüzü

Tür: Öykü, Yerli Edebiyat

Yazar: Meltem DAĞCI

Yayınevi: İthaki Yayınları

Editör: Beyza ERTEM, M.Ceren HASMADEN

Kapak: Hamdi AKÇAY

Isbn: 978-605-265-157-5

Baskı: 2023 Mayıs

Sayfa Sayısı: 80

02.06.2023 © Novelius Edebiyat

Bir Cevap Yazın