ardis kitap

Yeni Kitap: “Bu Güzel Hayvan” Çıktı!

06.12.2022 © Novelius Edebiyat

Yayına Hazırlayan: Mehmet BAHÇECİ

NOVELİUS EDEBİYAT Yazar ve Çevirmen Mesut Kondu‘nun ilk kitabı “Bu Güzel Hayvan” Ardis Kitap etiketiyle raflarda!

Genç edebiyata meraklı bir çizgi oluşturmaya gayret eden Ardis Kitap yeni yayınında düzyazı-şiir formunda bir metni okuyucuyla buluşturuyor. Mesut Kondu “Bu Güzel Hayvan” ile benzerine az rastlanır bir anlatı kuruyor; şiirsel bir atmosferi düzyazıyla ifade ederek kendi üslubunu ustalıkla örüyor. Yetişkinlikten çocukluğa, şehir uğultusundan tabiatın kucağına, düzyazıdan şiire projeksiyon tutan bu ilk kitap çocukluk, memleket, aşk ve aile hatıraları arasında dolaşan lirik bir anlatı olarak okurun karşısına çıkıyor. “Bu Güzel Hayvan” 23, Kasım tarihinden itibaren online mağazalarda ve kitabevlerinde satışa açıldı. Kitapla ilgili detaylı bilgiye ve okuma parçasına www.ardiskitap.com adresinden erişilebilir.

"Bu Güzel Hayvan" Ardis Kitap etiketiyle raflarda...

Ardis Kitap Tanıtım Bülteni:


“Mutluluğun güzel hayvanı, bana bir rüyasını gösteren kara su; içinde göklerin gürlediği, dalgaların kükrediği, tam orta yerinde, kalbinde bir girdabın büyüyüp genişlediği sevgilim; kararan çiy tanesi, burada, her an, her yerde görüp görüp durduğum hayalet; sırrıyla boğulup boğulup durduğum aynam, gürleyen göklerinle, kükreyen dalgalarınla ve girdabınla işte, bu yatağa, bu odaya, bu eve, bu sokağa, bu şehre boşluk doldu.
Ve ben de bu oldum.
Benim ne yüzüm var ne de sesim. Ne üzgün ne de kızgınım.
Aralıktayım.”

Yazar Hakkında:

Mesut Kondu, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans öğrenimi gördü. Hayatını İngilizce öğretmenliği yaparak sürdürmektedir. Lisans öğrenciliği sırasında ve öğretmenlik yaşamına ek olarak İngilizce’den Türkçe’ye “Çikolata Dağların’nda Günbatımı” (Gendaş Yayınları), “Vahşi İnsanlar” (Ayrıntı Yayınları) ve “Go!” (Salon Yayınları) adlı romanları çevirdi.
 
Dil yerelleştirmesi alanında çeşitli ajanslarda alt yazı ve seslendirme metni çevirmeni olarak çalıştı. Çeşitli online ve matbu dergiler için güncel haber, yaşam tarzı, sinema ve müzik yazıları üretti. Şu an İzmir’de bir dişi kedi babası olarak yaşamaktadır. 

06.12.2022 © Novelius Edebiyat
Yeni Kitap: “Bu Güzel Hayvan” Çıktı!” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın