pandabiyat

Pandabiyat Dergi 3. Sayısı Çıktı!

05.10.2023 © Novelius Edebiyat

Pandabiyat 03 Basın Bülteni

edebiyat Pandabiyat Dergi 3. Sayısı Çıktı! 4 Ocak 2021 tarihinde Pandabiyat olarak çıktığımız edebî yolculuğumuza 4 Ocak 2023 tarihinden itibaren yayınevimiz PND Kitap’ı da yanımıza alarak devam ediyoruz. Şimdi sıra Pandabiyat’ı basılı olarak sizlerle buluşturmaya geldi.

Kurucumuz Emre Albayrak’ın editörlüğünde hazırlanan Pandabiyat’ın 3. sayısında Amerikan edebiyatının en önemli yazarlarından biri kabul edilen; edebiyata “kötü çocuğun kitabı” alt türünü hediye eden yazar, şair, editör Thomas Bailey Aldrich’i kapağımıza taşıdık.

Thomas Bailey Aldrich’in, öyküsü “Genç Deli” (A Young Desperado), Deniz Yılmaz’ın çevirisiyle ilk kez Türkçede!

Aldrich’in yayınevimizden çıkan romanı Kötü Çocuğun Öyküsü’nün editörü Emre Albayrak, 1870 tarihli, türünün ilk örneği olan ve Mark Twain’in Tom Sawyer’ın Maceraları, Huckleberry Finn’in Maceraları gibi romanlarının esin kaynağı olan roman hakkında “Amerikalı Yazar Thomas Bailey Aldrich’in Kötü Çocuğun Öyküsü Üzerine” isimli bir makale kaleme aldı.

Çevirmen Anonymous, Flander Halk Masalları serisinden beş masalı ilk kez Türkçe’ye çevirdi.

Pandabiyat’ın 3. sayısında yer alan yazarlar: Thomas Bailey Aldrich, Reşide Değirmi, Zafer Çarboğa, Barış Erdoğan, Sevgi Erol Öçal, Gülşah Bozkan Arslantürk, Uğur Ünen, Ayşe Sezen, Derya Akar Balcı, Dilek Altundağ, Emre Albayrak ve Ali Tuna.

Çevirileriyle Deniz Yılmaz ve Anonymous Pandabiyat’a değer kattı. Derginin çift kapak tasarımına imza atan sanatçı ise Sena Mavi. Derginin 4. sayısı için yazılarınızı, özgeçmişinizle beraber 27 Ekim tarihine kadar pandabiyatdergi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Pandabiyat 03, şimdi kitapyurdu.com’da satışta!

Keyifli okumalar dileriz.

Künye:

Yayınevi: PND Kitap

Editör: Emre Albayrak

Kapak Tasarımı: Sena Mavi

Sayfa Sayısı: 60

Ebat: 14×21 cm

Baskı Yılı: Eylül 2023

Kategori: Dergi

05.10.2023 © Novelius Edebiyat

Bir Cevap Yazın