pandabiyat

Pandabiyat Dergi 2. Sayısı ile Raflarda!

11.08.2023 © Novelius Edebiyat

Pandabiyat 02 Basın Bülteni
Pandabiyat Dergi 2. Sayısı Çıktı!


edebiyat 4 Ocak 2021 tarihinde Pandabiyat olarak çıktığımız edebî yolculuğumuza 4 Ocak 2023 tarihinden itibaren PND Kitap’ı da yanımıza alarak devam ediyoruz. Şimdi sıra Pandabiyat’ı basılı olarak sizlerle buluşturmaya geldi.


Kurucumuz Emre Albayrak’ın editörlüğünde hazırlanan Pandabiyat’ın 2. sayısında İspanyol edebiyatının Cervantes’ten sonraki en önemli ikinci yazarı kabul edilen; 1897’de İspanya Kraliyet Akademisine seçilen ve 1912’de Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilen Benito Pérez Galdós’u kapağımıza taşıdık.


Benito Pérez Galdós’un, Gogolvari öyküsü “Kafam Nerede?” (¿DÓNDE ESTÁ Mİ CABEZA?), Gül Özdemir’in çevirisiyle ilk kez Türkçede!

PANDABİYAT

Galdós’un yayınevimizden çıkan romanı Marianela’nın da çevirmeni olan Gül Özdemir, yazar ve onun 1878 tarihli klasik eseri Marianela hakkında bir makale kaleme aldı.
Çevirmen Yâsin Kocadüz, Yidiş edebiyatının Shakespeare’i olarak anılan Avrom Sutzkever’in “İnfaz” (EKZEKÚTSYE) şiirini çevirdi ve Sutzkever hakkında bir yazı hazırladı.


Pandabiyat’ın 2. sayısında yer alan yazarlar:

Benito Pérez Galdós, Canan Sancak, Elif Altıntaş, Elif Derviş, Avrom Sutzkever, Hasan Kılıç, İlknur İşcan Kaya, Ebru Özeke Tökmeci, Muzaffer Mustafa, Ahmet Zeki Yeşil, Zeki Bakıtkal ve Bünyamin Tan.


Çevirileriyle Gül Özdemir ve Yâsin Kocadüz Pandabiyat’a değer kattı.


Derginin çift kapak tasarımına imza atan sanatçı ise Sena Mavi.


Derginin üçüncü sayısı için yazılarınızı, özgeçmişinizle beraber 25 Ağustos tarihine kadar pandabiyatdergi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.


Pandabiyat 02, şimdi kitapyurdu.com’da satışta!

Keyifli okumalar dileriz.

11.08.2023 © Novelius Edebiyat

Bir Cevap Yazın