bir de ne göreyim

Nalan Çelik’ten: “Bir de Ne Göreyim”

31.03.2023 © Novelius Edebiyat

NOVELİUS EDEBİYAT Şair Nalan Çelik’in, Klaros Yayınları‘ndan çıkan ilk öykü kitabı Bir de Ne Göreyim; iki bölüm, on beş öyküden oluşuyor. Kadın, şiddet, aşk, göç, kent, yoksulluk konularının işlendiği kitabın girişi Sait Faik’in Kırlangıç Yuvasındaki kadın adlı öyküsünden alıntıyla başlıyor: “İstersem kırlangıç yuvasına bir kadın oturtur, saçlarını taratırım. İstersem kırlangıç yuvasına ateşböceğinden bir avize takarım. Ne dersem derim. Kimsecikler karışamaz.”

nalan çelik
Eseri Shopier mağazasından temin etmek için lütfen tıklayınız…


Nalan Çelik, şiirlerle harmanlanmış kitabını oğluna adamış: “Eyvah annem öykü de yazıyor, yandık!” diyen oğlum Mert’e

Yazar Hakkında:

nalan çelik

Nalan Çelik, 15 Ocak 1961 tarihinde Düzce Gümüşpınar’da Dünya’ya gelmiştir. Yazar Nalan Çelik, Araştırma & Başvuru Kitapları, Diğer, Edebiyat kategorilerinde eserler yazmış popüler bir yazardır.

Hayatına İstanbul’da devam eden yazar Lise öğrenimini Kadıköy Ticaret Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise yıllarında yazmaya başlayan yazar Beksav Kuram Atölyesi’nde ‘okumayazma teknikleri’ üzerine eğitim almıştır ve bunu İnsancıl Atölyesi’nde şiir, felsefe, estetik dersleri izlemiştir.Türkiye Yazarlar Sendikası, PEN Yazarlar Derneği, Türkiye Edebiyatçılar Derneği, Bilim ve Edebiyat Eseri sahipleri Meslek Birliği, Cemal Süreyya Kültür Sanat Derneği üyesidir.

(Kaynak: http://www.kidega.com)

31.03.2023 © Novelius Edebiyat

Bir Cevap Yazın