keşmekeş dergisi

“Keşmekeş Dergisi” 9.Sayısı ile Raflarda

09.12.2022 © Novelius Edebiyat

Yayına Hazırlayan: Mehmet BAHÇECİ

Şair ve Yazar Ali Demir’in öncülüğünde kurulan ve ilk gün ki heyecanıyla yayın hayatına devam eden Keşmekeş Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi dokuzunca sayısıyla okurlarının karşısında…

Dergi, dokuzuncu sayısında, “Bunu Kimseye Anlatma” adlı öykü kitabıyla adından söz ettiren Deniz Eldam‘ı ve edebiyat dünyasından pek çok değerli ismi ağırlıyor…

Elif Kılıç / Deniz Eldam Söyleşisinden Tadımlık Bir Kuple:

Elif Kılıç: Öykücülüğün duayenlerinden Sait Faik, yazmazsam deli olacaktım, demiş. Peki ‘yazmak’ sizin için ne ifade ediyor?
Deniz Eldam: Aslında ben yazarken deli oluyorum. Yazmak hem vazgeçilmez bir şey benim için hem de bir o kadar baş belası bir şey. Öyle kuşlar, kelebekler değil yani. Terapi falan hiç değil. Benim hikâyelerimi bulduğum yer, içimdeki o yer, hiç de güllük gülistanlık değil. Oldukça karanlık, çoğu zaman utanç ve acı veren bir yer. Oradan bir şeyler bulup çıkarmak hiç kolay olmuyor. Bulup çıkardığımdaysa bu kez de onunla yüzleşmek gerekiyor ki bu hepsinden zor. Peki bütün bunları kendime neden yapıyorum değil mi, madem bu kadar zor, bırak. İşte o kısım koca bir muamma.

Söyleşinin tamamına ve Dokuzuncu Sayı içeriğine bu linkten erişebilirsiniz…

DOKUZUNCU SAYI TANITIM BÜLTENİ:

Keşmekeş Dergisi 9.Sayısı Çıktı!

“Bunca Keşmekeşin Arasında Edebiyatın Gölgesine Sığındık”

“Keşmekeş Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi, bunca keşmekeşin arasında dokuzuncu sayısında kapağında Furuh Ferruhzad‘‘ın “Kuş ölür sen uçuşu hatırla.” sözüne ve sanatçı Oleksandra Belyaeva ‘nın çizimine yer vermiş,Deniz ELDAM ile söyleşi gerçekleştirmiştir. Ayrıca birbirinden değerli yazar, çizer ve fotoğrafçıların desteğiyle bu dünyayı daha yaşanır bir hale getirme çabası içinde olmuştur.”

Yaşamı güzelleştirebilir, evrende ufak da olsa bir iz bırakabilirsek ne mutlu!

Web                : https://kesmekesdergi.wordpress.com/

Yer& Tarih      : Türkiye, 02 Aralık 2022

Yayın Ekibi     : Ali DEMİR- Genel Yayın Yönetmeni

                          Editörler: Elif KILIÇ, Emine Ferhan BARIM, Esra AYAN

                          Tanıtım ve Sosyal Medya- Emine Ferhan BARIM

İletişim           : kesmekesdergisi@gmail.com

Açıklama        : Sanal ortamda yayın hayatına başlayan dergimizde öykü, şiir, deneme, kitap ve öykü incelemesi türünde, üç sayfayı geçmeyen özgün eserlere yer verilmektedir. Keşmekeş iki ayda bir yayınlanır. Yayınlanacak metinlerde, ilan edilen eser gönderim kuralları doğrultusunda özgün içerik, dilbilgisi kurallarına uyum gibi kriterlerini gözetir.

09.12.2022 © Novelius Edebiyat

“Keşmekeş Dergisi” 9.Sayısı ile Raflarda” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın