hayal dergisi

“Hayal Dergisi” 83. Sayısı ile Raflarda

novelius “Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi” 2022 Ekim, kasım, aralık dönemi sayısı ile yine oldukça zengin bir içeriği okurlarının beğenisine sunuyor. 2022 Yılı içerisinde kaybettiğimiz Şair Salih Bolat‘ı kapağına taşıyan derginin son sayısı her zaman olduğu gibi seçkin kitabevleri ve internet sitelerinden basılı formda temin edilebilir.

“Hayal Yayınları” 83.Sayı Tanıtım Bülteni :

Merhaba sevgili okuyucu…

Güz sayımızı hazırlarken edebiyatın dirilten yanına ve yeninden buluşmanın sevincine sarıldık. Bu sayımızda 13 Şubat 2022 tarihinde yitirdiğimiz kıymetli şair-akademisyen Salih Bolat’ı ve edebiyatımıza kattıklarını incelemek istedik. Şair Salih Bolat’ın bu yolculuğuna şahitlik eden değerli isimlerle böylesi bir dosyayı arşive kazandırmak bizim için önemliydi.  

Sayımıza destek veren şair ve yazarlarımıza teşekkür ediyor, eserleriyle bizleri yalnız bırakmayan sanatçımız Ali Ertuğrul Küpeli’ye sevgilerimizi sunuyoruz. Halkların barış içinde ve kardeşçe yaşadığı, adaletin ve eşitliğin egemen olduğu, kadınların saçlarını rüzgârda özgürce savurduğu, erkek zorbalığının son bulduğu bir dünyaya kavuşmanın umuduyla Hayal kurmaya devam edeceğiz.  

İçindekiler:

Veysel Çolak – Şiir Söyleşiyorum Şerif Fatih – İsmail Cem Doğru  Ahmet Günbaş – Şiir Aydın Meriç – Şiir Dosya Salih Bolat  Bâki Asiltürk – Dosya Mustafa Köz – Dosya Zafer Doruk – Dosya Cengis T. Asiltürk – Dosya İsmail Cem Doğru – Dosya Emrullah Alp – Dosya   Seval Karadeniz – Şiir Veysel Çolak – Yaşantının Anlamından Sorumlu Olmak Ayfer Karakaş – Şiir Nurdan Aladağ – Öykü İrakli Kakabadze – Çeviri Şiir (Yalçın Karadeniz – Seval Karadeniz) Engin Turgut – Canan Çelik, Çocukluğun ve Bahçenin Şiirleri Halit Gökmen – Öykü Onur Yücel – Şiir Hatice Eğilmez Kaya – İçten ve İçli Bir Kitap: Tıpkı Türküler Gibi Mustafa Tuğrul Edis – Şiir Vahdettin Yılmaz – Şiir Nur Karagöz – Şiir Konuk Sanatçı – Ali Ertuğrul Küpeli Özge Sönmez – Şiir Alp Arslan Akman – Şiir Mehmet Rayman – Şiir  

K ü n y e :

Eser Adı: Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi
Orijinal dil: Türkçe
Orijinal adı : Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi
Basım Tarihi: Ekim 2022
Sayfa Sayısı: 83
Dergi  Boyutları: 19,5 x 27,5 cm
ISSN No: 1304-4818
Barkot No: 13044818-83
Etiket Fiyatı: 40 TL (KDV dahil)
Çıkış tarihi: Ekim 2022

05.11.2022 © Novelius Edebiyat, Mehmet BAHÇECİ

“Hayal Dergisi” 83. Sayısı ile Raflarda” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın