Haftanın Kitap Önerisi: Incarceron

13.07.2022 © Novelius Edebiyat

Yazan: Mehmet BAHÇECİ

Nitelikli edebiyatın peşinde, durmaksızın çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. İyi kitapların iyi okurlarla buluşması gayesiyle çıktığımız yolda, her hafta yeni bir eserin tanıtımını yapmaktan kıvanç duymaktayız. Büyük önem verdiğimiz kitap incelemelerimize, makale ve röportajlarımıza, her zamanki şevk ve titizliğimizle devam ediyor olacağız.

Büyümeyi, dolayısıyla yozlaşmayı yasaklıyoruz. Hırsı, dolayısıyla umutsuzluğu yasaklıyoruz. Çünkü her biri diğerinin çarpık bir yansımasıdır sadece. En önemlisi de zaman yasak. Artık hiçbir şey değişmeyecek.

Incarceron, Kral Endor’un Fermanı, Sayfa:169, Catherine Fisher, 2011, Pegasus Yayınları

İngiliz Şair, Yazar ve Çocuk Kitapları Yazarı Catherine Fisher‘in fantastik bilim-kurgu, macera türündeki eseri Incarceron‘u, Haftanın Kitap Önerisi köşemizde beğeninize sunuyoruz.

"Catherine Fisher"

Eser, 2007 Yılında İngiltere’de yayınlandıktan sonra, zamanla, aralarında Türkçe’nin de olduğu; İspanyolca, Fransızca, Rusça gibi dünyanın önde gelen dillerine çevirilmiştir.

Türkiye’de, 2011 Yılı sonunda Incarceron 1 ve 2012 Haziran ayında da Incarceron’un devam kitabı olan “Sapphique” isimli eser Pegasus Yayınları tarafından okurlarla buluşturuldu.

Futuristik bir bakış açısıyla kaleme alınan Incarceron serisi, Fisher’in her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşündüğü kurgu bir evreni ve bu hayali evrendeki, heyecan temposu yüksek bir dizi gizemli olayı konu ediniyor.

Pegasusus Yayınları Tanıtım Bülteni:

Bir hapishane hayal edin: Öyle büyük ki içinde hücreler ve koridorlar, ormanlar, şehirler ve denizler var. Bir mahkûm hayal edin: Belleği yok, Dışarı’dan geldiğine emin, oysa Hapishane yüzyıllardır kapalı ve şimdiye kadar oradan kaçabilen yalnızca tek bir kişi var.

Bir kız hayal edin: Bir malikanede, zamanın yasaklandığı bir toplumda yaşıyor; bilgisayarlarla yönetilen bir 17. yüzyıl dünyasına kapatılmış, istemediği bir evliliğe mahkûm, hem korktuğu hem de gerçekleşmesini arzuladığı bir suikast komplosuna karışmış.

Biri içeride, diğeri dışarıda… Ama ikisi de tutsak. Incarceron’u hayal edin. Hem ürkütücü hem çok çekici ve bağımlılık yaratacak yeni bir serinin başlangıcı.

Dikkat çekici bir fütürist roman, nefes kesici bir tempo, zekice kurgulanmış bir olay örgüsü ve her iki mekanın tasarımında harika detaylar… Zamanlaması mükemmel, şaşırtıcı olaylar ve muhteşem bir son. Kesinlikle okunmalı.” – The Booklist

13.07.2022 © Novelius Edebiyat

Haftanın Kitap Önerisi: Incarceron” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın