altıyedi

“Altıyedi Dergisi” 13. Sayısı ile Raflarda

31.10.2022 © Novelius Edebiyat

Yazan: Mehmet BAHÇECİ

novelius Karanlığın boğulduğu sulardan gelen sanat ve edebiyat mecmuası Altıyedi “Yalan” temasını işlediği on üçüncü sayısıyla raflardaki yerini aldı. Kültür dünyamıza hatırı sayılır katkılar sunan ve üçer aylık periyotlarda matbu olarak yayımlanan dergi, seçkin kitabevlerinden ve shopier üzerinden temin edilebilmekte.

altıyedi

“Altıyedi” Dopdolu on üçüncü sayısıyla edebeyatseverleri bekliyor…”

Altıyedi Sanat ve Edebiyat Dergisi 13. Sayı Basın Bülteni:

Altıyedi’nin 13. Sayı Dosya Konusu: “Yalan”  

Altıyedi sanat edebiyat dergisinin “Güz-2022” sayısı (13. sayı), “Yalan” başlıklı dosya konusuyla çıktı. Kapak tasarımı Mine Yörük’e ait olup Kürşat Coşgun yine çizerler arasında. Derginin başyazısında Kürşat Coşgun, kendilerine yazı ve şiirleriyle destek veren okurlara teşekkür etti. “Yalan, her gün yaşamın daha da belirleyici bir parçası haline gelirken, biz Can Yücel ustanın Sevgi Duvarı şiirinin son dizesine kulak kabartıyoruz: Ne kadar yalansız yaşarsak o kadar iyi.” ifadelerini kullandı.

“Yalan” konulu dosyaya Ahmet Özer, Mine Yörük, Hayri K. Yetik, Adnan Gerger, Hülya Deniz Ünal, Bora Ercan, Prof. Dr. Cemal Sakalllı, Esra Kâhya, Akın Bakioğlu ve Yunus Aykut Kırbıyık katkı sağladı.

Yeni sayıya öykü ve yazılarıyla Berrin Nazlı, Üzeyir Karahasanoğlu, Gönül Malat,  Alaattin Kara, Fatih Selvi, Olcay Karay, Ezgi Balaban, Özcan Temel, Doğu Karaoğuz, Ahmet Zeki Yeşil, Kerem Yükseloğlu, Özkan Mert, Nilüfer Benal, Tunç Tayanç,  Barış Akkurt, Osman Akyol, Serdar Sözeri ve Gül Parlak katıldı.

Şiirleriyle Derya Çolpan, Emirhan Oğuz, Yusuf Ferhat, Fatoş Asya Akbay,  Erman Öztürk, Cengiz Sinan Çelik, Mehmet Kuvvet, Özlem Sat, İdris Özyol, Rezan Çakar, İbrahim Karaca, Bahtiyar Kaymak, İrfan Temel, İbrahim Ekrem Keleşoğlu, Nihat Altun yer aldı.

Bu sayının soruşturmasına Ayşe Övür, Ekin Kadir Selçuk, Emre Ocaklı Gönül Malat, Hıdır Murat Doğan, Murat Tenetoğlu, Uğur Demircan katılırken Ali Öz, Altay Öktem ve Cenk Kolçak söyleşileri de dikkat çekiyor.

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) tarafından yayımlanan dergiyi “altıyedidergi@gmail.com” adresinden, seçkin kitabevlerinden veya Shopier üzerinden temin etmek mümkün.

31.10.2022 © Novelius Edebiyat

“Altıyedi Dergisi” 13. Sayısı ile Raflarda” üzerine 2 yorum

 1. değerli kardeşim siz bu dergilerin kitapların nerelerden nasıl teymin edilebileceğini yazıyorsunuz fakat size körleri ilgilendirdiğini düşündüğüm sorumu sormamdan rahatsızlık duymazsınız umarım.
  şimdi bu dergiler kitaplar görenler tarafından rahat bir şekilde teymin edilebiliyor fakat körler bu dergileri nasıl okuyacak hadi bir çok yerde seslendiriliyor kitaplar dergilerin seslendirilmesine neden öncülük yapılmıyor?
  bir de tanıtımını yapmakta olduğunuz kitapların seslendirilmesi konusunda öncü oluyor musunuz?
  ben size bir yol göstermek isterim tabi hadsizlik olarak algılamazsanız.
  istanbulda beyazıt devlet kütüphanesi getem yani boğaziçi üniversitesinde yer alan görme engelliler eğitim teknoloji merkezi
  ankarada 6nokta sesli kütüphane izmirde türgök ve bir sürü seslendirme yapan yerler var bunlara tanıtımını yapmakta olduğunuz dergi ve kitapların yazarları ile istişare yaparak bu güzel eserlerin seslendirilmesini sağlamanızın mümkün olduğunu belirtmek isterim.
  hadsizlik olarak görülmez inşallah bu telkinim.

Bir Cevap Yazın