içimdeki yangın

Yeni Roman: “İçimdeki Yangın” Çıktı

27.02.2023 © Novelius Edebiyat

Bizden Haberler...

NOVELİUS EDEBİYAT Kurucu editörümüz Mehmet Bahçeci‘nin roman türündeki çalışması İçimdeki Yangın Sapiens Yayınları etiketiyle okurlarla buluştu.

Kitapla ilgili detaylara geçmeden önce yayıncı tarafıyla ilgili bilgiler vermemiz uygun olacaktır.

“Düşünmek savaşmaktır…” mottosuyla, 2019 yılında Bursa’da kurulan Sapiens Yayınları, hâlihazırda, yayınevi ve kitabevi konseptinin birlikte sunulduğu Ankara’daki modern mekânlarında yoluna devam ediyor. Edebiyat âşığı uzman bir kadro tarafından yönetilen Sapiens Yayınları, öyküden romana, şiirden kişisel gelişime, Türk Klasiklerinden ana dilde yabancı klasiklere kadar çok geniş bir yelpazede faaliyet göstermekte.

Genel Yayın Yönetmenliğini Yazar ve Tarihçi Semih Doğan’ın üstlendiği Sapiens Yayınları’nda, Klasik Türk Edebiyatına özel bir önem verildiği ilk göze çarpan unsurlardan… Edebiyat dünyamızın kurucu büyüklerinden; Ahmet Mithat Efendi, Ahmet Rasim, Recaizade Mahmut Ekrem, Mehmet Rauf gibi önemli kalemlerin güzide eserleri, bizzat Semih Doğan tarafından günümüz Türkçesine adapte edilmekte ve bu alandaki büyük boşluk doldurulmaya çalışılmaktadır. Ahmet Mithat Efendi Külliyatında, daha şimdiden on beş civarı eser, okurlara ulaştırılmış durumda… Fakat hepsi bu kadarla sınırlı değil elbette. Sapiens Yayınları’nda, Klasik Türk Edebiyatına gösterilen ihtimamın bir benzerinin de günümüz Türk Edebiyatına gösterildiğini memnuniyetle görmekteyiz.

Son birkaç yılda çıkan ve bir kısmını tanıtmaya muvaffak olduğumuz; Karamuk, Kırmızı ve Kadın, 1922 Kan ve Kül, Cehennemde Kahvaltı, Elimi Bırakma, Ben Yazmadım, Tabuttaki Çivi gibi pek çok nitelikli eser Sapiens Yayınları uzmanlığıyla Türk okurlarının beğenisine sunulmuş durumda.

Son olarak, Sapiens Yayınları’nın Ankara’da çok hoş bir kitabevinin bulunduğunun altını bir kez daha özenle çizelim. Kitap, kültür ve kahve konseptini aynı çatı altında harmanlayan bu nezih mekânda sıcacık kahvenizi yudumlayabilir gerek Sapiens Yayınları’nın gerekse de diğer yayıncıların birbirinden seçkin eserlerine göz atabilirsiniz. Yine bu cümleden sayılmak üzere; kitap tanıtımları, imza günleri, satranç turnuvaları gibi pek çok aktiviteye de bu güzide mekânda sıkça rastlayabilirsiniz.

içimdeki yangın
"İçimdeki Yangın, şubat 2023 itibariyle Sapiens Yayınları etiketiyle okurların beğenisine sunuldu..."

Gelelim İçimdeki Yangın romanında okurları nelerin beklediğine…

İçimdeki Yangın’da, tuhaf mı tuhaf bir kahramanın başından geçen bir dizi trajikomik hadiseye tanıklık edecek, son derece nahif bir aşka yelken açacaksınız.

Editörümüzün: “Bir buçuk yıl süren hummalı bir çalışma neticesinde, biraz ben onu yarattım, biraz da o beni,” sözleriyle nitelediği 439 sayfalık bu hacimli eserini, klasik romanların izinden giden ve fakat güncelin beklenti ve ihtiyaçlarını da önemseyen bir anlatı şeklinde tanımlayabiliriz.

Toplamda üç ana kısım, otuz iki alt bölümden oluşan İçimdeki Yangın, okunmaya ve üzerinde düşünülmeye değer pek çok fikir, olay ve gizemler barındırmakta.

İçimdeki Yangın romanını sipariş etmek için lütfen tıklayanız…

Sapiens Yayınları Tanıtım Yazısı:

Bir sevginin hatırına diziliyor satırlar.
Fonda alabildiğine sohbetler var.
Edebiyattan, sinemadan, aşktan…
En çok da aşktan…

Her adım bir sınav
her adım bir zorluğu taşıyor peşinde.
Yollar yürümekle aşınmıyor belki ama
ayakların hâli de her daim içler acısı.
Dışarıdan gören olmuyor.

İçimdeki Yangın, köz olup sönmeyen bir yüreği,
ilk bakışta hemen hissedilmeyen kederi
ve çoğunluğun sesi olan bireysel bir geçmişi anlatıyor.

İnsanlar belki de en çok hüzünlerde birleşiyor.

K ü n y e :

Eser Adı: İçimdeki Yangın

Tür: Yerli Edebiyat, Roman

Yazar: Mehmet BAHÇECİ

Yayınevi: Sapiens Yayınları

Yayın Yönetmeni: Semih DOĞAN

Editör: Şaziye AYDIN

Sayfa Tasarımı: Azranur Elif SUCUOĞLU

Kapak Tasarımı & Grafik Uygulama: Gökçe DOĞAN

Cilt-Baskı: Dakik Baskı ve Reklamcılık

ISBN: 978-625-8270-11-2

Basım Yılı: 15.02.2023, Ankara

Sayfa Sayısı: 439

Boyut: 13,5 x 19,5 cm

Cilt Tipi: Karton Kapak

Yazar Hakkında:

Mehmet Bahçeci, eğitimci bir ailenin ikinci çocuğu olarak, 1980 yılında Sinop’ta dünyaya geldi. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti. Halen özel sektörde İK profesyoneli olarak çalışıyor. Edebiyatı araç olarak değil, hayatın neşesi ve anlamı olarak görenlerden. Bu uğurda bolca okuyup araştırıyor, çokça düşünüyor. Kitap incelemesi, yazar röportajı, makale yazımı gibi alanlarda yoğunlaştırdığı çalışmalarını, kurucusu olduğu “Novelius Edebiyat” platformunda yayınlıyor.

27.02.2023 © Novelius Edebiyat

Yeni Roman: “İçimdeki Yangın” Çıktı” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba insanın hasları. Roman basımı şartlarınız hakkında bilgi edinmek istersem…

Bir Cevap Yazın