var mıydık?

Yeni Kolektif Öykü Kitabı: Var mıydık?

24.03.2023 © Novelius Edebiyat

NOVELİUS EDEBİYAT Kuzey Işığı Yayınları’nın, Var mıydık? adlı yeni kolektif öykü seçkisi, şubat 2023 itibariyle edebiyat severlerin beğenisine sunuldu.

Tanıtım Bülteni:

Kadınların fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğü, haklarının ellerinden alınmaya çalışıldığı, cinselliklerinin kısıtlandığı ortamlarda onların anlaşılmalarını sağlayabilmek, seslerini duyurabilmek amacıyla yazdığımız öykülerimizi, “Var mıydık?” sorusu altında kitaplaştırdık.


On bir duyarlı kadın yazar tarafından samimi ve cesur bir anlatım dilliyle yazılan, güncel konulara hassasiyetle değinen öykülerimizin topluma rehber, var olduğu göz ardı edilen kadınlarımıza ses olacağına inanıyoruz.


Kitabımızda bambaşka yaşamlara ait kadın hikâyeleri okuyacaksınız. Mekânlar değişecek, kişiler, zaman, hikâyeler… Bambaşka kelimeler dizilecek yan yana, bir kadının gözünden, kadına dair… Hem çok tanıdık hem çok uzak hissettirecek kahramanlar. Tek bir soru değişmeyecek akıllarda iz bırakan:


“Bu kadınlar, var mıydı gerçekten?”

Yazarlarımız:
Deniz Borucu, Leyla Hazal Vardal, Meral Saylar, Nil Devletoğlu, Nilüfer Birdal, Nilüfer Çeken Özbay, Seçil Erginler, Senem Selvi, Vildan Ertürk, Yeşim Başaran, Zeynep Ebla Ceylan

var mıydık?
Var mıydık? Öykü seçkisi Kuzey Işığı Yayınları etiketiyle raflarda...

Künye:

Eser: Var mıydık?

Tür: Yerli Edebiyat, Öykü

Yazar: Kolektif

Yayınevi: Kuzey Işığı

Sayfa Sayısı: 128 s.

Basım: Şubat, 2023

Isbn: 978-605-74028-6-8

Ebat:13,5 x 19,5 cm

24.03.2023 © Novelius Edebiyat

Yeni Kolektif Öykü Kitabı: Var mıydık?” üzerine 2 yorum

  1. Konusu yaşadığımız deprem olan böyle bir kitabı bende bir çok kadınla birleşerek yazmak istiyorum .Ben Malatya’da yakalandım depreme.İnşallah gerçekleştirebilirsem gelirini depremden etkilenen canım çocuklara bırakmak istiyorum ❤️Ben Var mıydık?kitabını yazan tüm kadınlarımızın önünde sayğıyla eğiliyorum🙏

Bir Cevap Yazın