yıldızlara bakanlar

Yeni Kitap: Yıldızlara Bakanlar

01.10.2023 © Novelius Edebiyat

edebiyat Yazar ve Çevirmen Deniz Cansız‘ın öykü türünde kaleme aldığı yeni kitabı Yıldızlara Bakanlar, Özlü Kitap etiketiyle yayımlandı…

Tanıtım Bülteni:

Bir zamanlar ait olduğu güneş sisteminin mücevherlerinin en parlak, en güzel, en değerli parçası olan dünya, şimdi bir harabe hâlinde.

Dünya üzerindeki dengeleri kökten değiştiren, kazananı olmayan büyük savaşın ardından umut dolu bir isyancı grubun -isyan ettikleri şeyin tam olarak ne olduğunu kendileri de bilmiyorlardı- oluşturduğu yapay zekânın ‘zihnine’ yansıyan ilk sözcüklerdi bunlar.

Yıldızlara Bakanlar ● Deniz Cansız

Yayınevi: Özlü Kitap ● Türü: Öykü ● Basım Tarihi: 2023

Sayfa Sayısı: 76 ● Ebat: 13,5 x 19 ● Isbn: 9786259907130

deniz cansız

Yıldızlara Bakanlar, karanlıktan etkilenmiş insanları gözleyip onların zarar görmelerini engellemek isteyen bir yapay zekânın kurgusuyla başlıyor ve her şeye rağmen geldiği yolun sebebini unutmayan bir karakterin düşüncesiyle son buluyor.

Deniz Cansız’ın ördüğü bu öykü dünyası, sizi gerçeklik ve hayal arasındaki ince çizgide yolculuğa çıkaracak. Gözlerimizin önünden kaçırdığımız şeylerin izini sürmek için karanlığın derinliklerine dalacak, yolun sonunda ise biten savaşların ve ölümün sancılı gerçekleriyle yüzleşeceksiniz.

Gerçeğin zarını bir kez daha soyup bazı şeyleri gün yüzüne çıkarmak için…

01.10.2023 © Novelius Edebiyat

Bir Cevap Yazın