UĞUR KARABÜRK

Uğur Karabürk’den Yeni Roman: ‘Yerdeki Çocuk Üzerine’

01.12.2022 © Novelius Edebiyat

Yayına Hazırlayan: Mehmet BAHÇECİ

NOVELİUS EDEBİYAT Uğur Karabürk‘ün ikinci romanı, “Yerdeki Çocuk Üzerine” Metinlerarası Yayınları etiketiyle görücüye çıkıyor. Birkaç gün önce Shopier üzerinden ön satışa sunulan 64 sayfalık roman, çok yakında tüm seçkin kitap satış sitelerinden ve kitabevlerinden temin edilebilecek.

Yazarın, 2020 yılı aralık ayında, Sapiens Yayınları‘ndan çıkan ve ikinci baskısını yapan ilk romanı ‘Cehennemde Kahvaltı’ okurlarca sevilmiş ve beğenilmişti. Biz de yeni kitabın hem içeriğini hem de ilk kitaptan farklı olarak okurlara yeni kitapta nelerin sunulduğunu merak etmekteyiz.

“Yerdeki Çocuk Üzerine” incelememiz için Novelius Edebiyat‘ı takipte kalın…

yerdeki çocuk üzerine
Uğur Karabürk'ün kaleminden: "Yerdeki Çocuk Üzerine"

Yayınevi Kitap Tanıtım Yazısı:

Uğur Karabürk, Yerdeki Çocuk Üzerine isimli bu ikinci kurgusunda hem metni hem de anlatımı hareketsiz ve nefessiz bırakıyor.

Yerdeki Çocuk Üzerine, gitgide kalabalıklaşan bir metin. Şimdi o kalabalıkta bir kişi eksik. O kişi, şu anda o kalabalığı elinde tutan: Sen!

“Tek bir sahnede geçen ve büyük ölçüde karakterlerin konuşmalarıyla gelişen bir olay akışını kurgulamak güç bir şeydir. Okurun merakını uyandırmak için anlatıda özel bir şey olması gerekir. Uğur Karabürk, o özelliği bulmayı, sakin ama güçlü, felsefi sorularla yüklü bir eser yaratmayı başarmış. Düşmekle kalkmak arasındaki ince fark üzerine bir roman.” SABRİ GÜRSES

01.12.2022 © Novelius Edebiyat

Uğur Karabürk’den Yeni Roman: ‘Yerdeki Çocuk Üzerine’” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın