onur çalı

Onur Çalı’nın Yeni Kitabı “Dünlükler” Çıktı

03.02.2023 © Novelius Edebiyat

Yayına Hazrlayan: Mehmet BAHÇECİ

NOVELİUS EDEBİYAT Parşömen Edebiyat platformu kurucusu Onur Çalı‘nın deneme türündeki eseri “Dünlükler” 2023 yılı şubat ayı itibariyle, İthaki Yayınları etiketiyle görücüye çıktı.

Ön Siparişe açılan eseri internet üzerinden temin etmek için bu linke tıklayabilirsiniz…

Yazarın diğer kitaplarına göz atmak için lütfen tıklayınız…

onur çalı

İTHAKİ YAYINLARI TANITIM YAZISI:

“Sonra Hayat” başlıklı dosyasıyla Vedat Günyol Genç Deneme Yazarı Ödülü’ne değer görülen ve denemeleri aynı adla kitaplaşan Onur Çalı’nın ikinci deneme kitabı: Dünlükler.

Onur Çalı, 2015’ten beri dünlük yazıyor ve bu dünlükleri Parşömen Edebiyat’ta yayımlıyor. Okuru ister deneme ister günlük –ya da yazarının deyimiyle “birkaç delibozuk söz”– desin; Dünlükler, işte bu yazıların toplamı. Gören, kaydeden ve aktaran iyi bir gözlemcinin notları.

Yazar kendi kendine konuşmasın diye; ilaç niyetine.

Kimi içe doğru atar adımlarını, kimi dışa. Adımlarının her biri sağda solda bir yerleri işaret ediyor gibidir. Kimisi uzun ve ağır adımlarla yürür. Kimi küçük ama hızlı adımlar atar. Başka biri de çıkar, kısa ve ağır adımlarla arşınlar yeryüzünü. Kimi yürürken konuşur kendisiyle. Kimi sağa sola selamlar vererek yürür. Yürürken telefonla konuşmayı sevenler de vardır. Başını önünden kaldırmadan, adımlarını izleyerek yürüyenlere de rastlanır. Kimi Ford Taunus gibi yaylanarak yürür, kimi içinden (kimisi de bencileyin dışından) şarkı türkü söyleyerek…

‘Yalnız yürüyenlere bakmaktan geliyorum,’ da diyebilirdi Yakup.”

Künye:

Eser Adı: Dünlükler

Yazar: Onur ÇALI

Tür: Deneme

Yayınevi: İthaki Yayınları

Editör: Beyza ERTEM

Kapak Tasarımı: Hamdi AKÇAY

Basım: 2023 Şubat

Sayfa Sayısı: 128 S.

Isbn: 9786052650868

03.02.2023 © Novelius Edebiyat

Onur Çalı’nın Yeni Kitabı “Dünlükler” Çıktı” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın