“Kar Öykü Dergisi” 2. Sayısı ile Raflarda

12.05.2022 © Novelius Edebiyat

Yazan: Mehmet BAHÇECİ

novelius edebiyat 01 Şubat 2022 Tarihi itibariyle yayın hayatına merhaba diyen “KAR ÖYKÜ DERGİSİ” İkinci sayısı ile öyküseverlerin beğenisine sunuldu… Edebiyat sevdalısı uzman bir kadro tarafından yönetilen dergiye, https://www.karkultursanat.com/ adresinden günün her ânı akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan ulaşılabilmekte.

“Kar Öykü Dergisi, İkinci Sayısı”

Djitial ve basılı, edebi ya da edebiyat dışı pek çok dergi, ülkemiz yayıncılık dünyasında bir şekilde ayakta durmaya ve yoluna devam etmeye çalışıyor. İçinden geçmekte olduğumuz ağır ekonomik kriz ortamında, maalesef pek çok kıymetli derginin kapandığını ya da küçülmeye gittiğini üzülerek öğreniyoruz. Bu sıkıntılı süreçte, yine de güzel gelişmeler de yaşanmıyor değil. Tıpkı Sayın Burak Akbaş ve arkadaşlarının emekleriyle yayın hayatına başlayan Kar Öykü Dergisi gibi…

Kar Öykü Dergisi, edebiyata sevdalı, öykü yazmaya hevesli tüm kesimleri, hiçbir ayrıma tabi tutmaksızın, eşit biçimde kucaklayarak ülkemiz edebiyat ortamının zenginleşmesine katkı sunmayı hedefliyor.

KAR ÖYKÜ DERGİSİ İKİNCİ SAYI BASIN BÜLTENİ:

Kar Öykü Dergisi İkinci Sayı,

1 Şubat’ta saat gece yarısını henüz geçmişken “Acaba olur mu?” diye çıkılan bu yolda ikinci sayıya ulaşmanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Yaşadığımız dünya, içinde birbirinden farklı öyküler taşıyor. Bu öykülerin hepsinin farklı hikâyeleri var. Amacımız, sizlere bir nebze de olsa bu öyküleri sunabilmek ve farklı dünyaların kapısını aralayabilmektir. Yazmaya gönül vermiş insanları bir araya toplayıp ortaya okunmaya değer bir şeyler çıkarabilmektir. Dergimize ilk günden itibaren destek veren yazar ve okuyucularımıza teşekkür ediyoruz. Sizleri yazmaya davet ediyoruz. Çünkü, “Herkes bir öykünün yazarıdır”.

Bu sayımıza Asya Nur Şener, “Gerçek” adlı öyküsüyle, Selçuk Karadağ ise “Pırasa” adlı öyküsüyle katkıda bulundu. İki öykünün yanı sıra birbirinden güzel 12 öyküye daha verdiğimiz bu sayımıza, karkultursanat.com sitemizden ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

12.05.2022 © Novelius Edebiyat

“Kar Öykü Dergisi” 2. Sayısı ile Raflarda” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın