divan cadısı

Everest’ten bir ilk kitap: Divan Cadısı

22.04.2023 © Novelius Edebiyat

NOVELİUS EDEBİYAT Everest Yayınları, çok yakında rafları süsleyecek yeni öykü kitabı Divan Cadısı‘nı, “Heyecan verici bir ilk kitap: Divan Cadısı okuyucuyla buluşuyor!” başlığıyla edebiyatseverlere duyurdu. Editörlüğünü Didem Ünal Demir‘in üstlendiği Divan Cadısı, Özlem Yılmaz‘ın ilk kitabı olma konumunda.

Everest Yayınları Basın Bülteni:

“Yalan, gerçek ona elini uzatmazsa gerçekleşemez. İnsanlar inanmayı istediklerine ‘işlerine geldiği için’ inanırlar. İnanmış görünmek, yalana yalanla cevap vermekten başka bir şey değildir. Oyun, sonuçları bakımından yine de adildir. Ama birini aldatmak başka bir iştir, birinin günahını almak bambaşka.

Yalanlarımın dozu arttıkça ben de dengeyi kaçırmaya başladım. Ergenlik, görüşü bozan bir hadise. İşte ben de birinin ölümüne sebep olduğumda işin rengi tamamen değişti.”

Hepsi birbirinden farklı ama derinlerde birbirine bağlı yedi öykü; tam yedi yalan, yedi yüzleşme… Everest Yayınları çatısı altında çok yakında okuyucuyla buluşacak bu heyecan verici ilk kitap, bir öykü karnavalı.

everest yayınları


Sinema ve televizyon dünyasının üretken isimlerinden IEmmy ödüllü senarist Özlem Yılmaz, yaratıcı betimlemeler ve içgörülerle bezediği, bilinen ama fark edilmeyenleri anlattığı Divan Cadısı ile, güçlü kaleminin edebiyatımıza katacaklarını müjdeliyor.

Sahnede izler gibi, yanında yaşanır gibi okunan bu hikâyelerde yazar, insan ruhunun taşrasına uzanan coğrafyada geziyor; sırlı atlas yorganları, bir divan şiltesinin altındaki şifalı tohumları resmediyor. Güçlü karakterleriyle tanıştırdığı okura, kendi bedenindeki coğrafyadan habersiz kadınları, aşkı, acıyı anlatıyor.

Divan Cadısı, kişisel tarihi yeniden inşa eden hafıza oyunlarına, insanın köşe bucak kaçtığı hakikatiyle yüzleşmesine, hatta o hakikati doğurmasına dair bir şölen.

Yürüdüğümüz meydanlarda, yaşadığımız saatlerde geçen bu öyküler, işlek üslubu ve her daim başka yöne sapabilen sürprizli kurgusu ile okuyucuyu heyecanlı bir yolculuğa çıkaracak.

Künye:

Eser: Divan Cadısı

Tür: Yerli Edebiyat, Öykü

Yazar: Özlem YILMAZ

Yayınevi: Everest Yayınları

Editör: Didem ÜNAL DEMİR

Kapak Resmi: Erin İLKCAN ASLAN

Kapak Tasarımı: Kardelen AKÇAM

Sayfa Tasarımı: Yusuf YILDIZ

Sayfa Sayısı: 193 S.

Basım Tarihi: 18.04.2023

22.04.2023 © Novelius Edebiyat

Everest’ten bir ilk kitap: Divan Cadısı” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın