burak çakır

Çocuklar İçin Yeni Seri: Rıfkı

14.03.2023 © Novelius Edebiyat

NOVELİUS EDEBİYAT Son Ümit Dergisi yazarlarından Burak Çakır‘ın, çocuklar için kaleme aldığı yeni kitap serisi Rıfkı, Palme Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

RIFKI SERİSİ TANITIM BÜLTENİ:

Milenyum Çıkmazı ve Gamzeli Gezegen kitapları ile bilinen yazar Burak Çakır’ın yeni çocuk kitabı serisi yayımlandı. Palme Yayınevi etiketiyle yayınlanan Rıfkı serisi, beş kitaptan oluşuyor ve küçük bir çocuğun Gramer Evreni’ndeki maceralarına odaklanıyor.


“Gramer Evreni kraliçesi Alfa’nın gizemli bir hastalığa yenik düşmesi sonrasında kötü kalpli Random, evrenin dil bilgisi kurallarını değiştirerek tahta çıkar. Aldığı keyfi kararlarla değiştirdiği kurallar evrendeki dengeyi bozar, insanlar arasında anlaşmazlıklara yol açar. Rıfkı’ysa dedesinden kalan kitap ayracı Aytaç’la evrenler arası seyahat ederek Random’un bozduğu kuralları düzeltir ve dünyadaki insanların anlaşabilmesini sağlar.”


Gizemli dünyası ve keyifli diliyle Rıfkı, maceralarına ortak olacak arkadaşlarını bekliyor. Kitaba tüm seçkin kitabevlerinden ulaşılabiliyor.

14.03.2023 © Novelius Edebiyat

Bir Cevap Yazın